توسط GeoMarkt 12 اسفند 1400 در دسته‌بندی نشده

بدون ژئومارکتینگ هیچ کسب و کاری رو شروع نکن (اهمیت لوکیشن و مکان)

سلام دوستان یکی از موضوعاتی که ما به صورت ناخودآگاه در قریب به اتفاق تصمیمات روزمره زندگی خود در حال لحاظ آن هستیم، لوکیشن و مکان است. ما انسان ها ناخودآگاه، چون که در گستره جغرافیا در حال زندگی هستیم، همواره در حال لحاظ کردن مفهوم لوکیشن در تصمیمات روزمره زندگی خود هستیم.

همین لوکیشینی که شما در حال تماشای این ویدئو هستید یا محل زندگی، محل کسب و کار، سوپرمارکت، پمپ بنزین، داروخانه و … اهمیت این موضوع به میزانی است که ۴۶٪ سرچ های انجام شده در گوگل را به خود اختصاص می‌دهد و ماهیانه عددی معادل ۱/۵ میلیارد سرچ مبتنی بر لوکیشن در گوگل در حال اتفاق می باشد.

از قضا این مفهوم، در مبانی اولیه اصول بازاریابی، چه در آموزشگاه ها و چه در دانشگاه‌ها، مبتنی بر راهبرد عناصر آمیزه بازاریابی، همواره آموزش داده شده و جزو اولین مباحث در کورس های مارکتینگ است که ارائه می شود.

اهمیت این موضوع تا جایی پیش می رود که ما به خوبی در این ایام پاندمی کرونا به خوبی شاهد بودیم که کسب و کارهایی که در لوکیشن خوبی قرار داشتند، توانستند به بقای خود ادامه دهند. و بسیاری از کسب و کارهای دیگر که موقعیت مکانی خیلی خوبی نداشتند، از گردونه میدان و بازار خارج شدند.

حالا سوال اساسی این است که، چرا این مفهوم در تصمیمات کسب و کاری ما به صورت اصولی و علمی و استاندارد پیاده سازی نشده و بهینه سازی نمی شود. پاسخ این سوال را باید در دانش فوق العاده بی نظیر و بکر ژئومارکتینگ پیدا کرد. علم ژئومارکتینگ، یک دانش میان رشته ای حاصل تلفیق علم مهندسی GIS و علم بازاریابی است. در واقع علم ژئومارکتینگ باید دانش کشف پتانسیل های از دست رفته و مزیت‌های رقابتی پنهان در بستر نقشه های هوشمند عنوان کرد.

پس اگر در حال راه اندازی و توسعه کسب و کار خود هستید و یا به فکر ارائه و عرضه محصولات جدید و خدمات خود در در بازار هستید، بدانید که این ژئومارکتینگ هست که در سناریوهای مختلف و در یک دید جامعه‌نگر با لحاظ کردن تمامی عوامل تاثیر گذار از تمرکز بازار هدف گرفته تا پارامترهای جمعیت شناختی، درآمدی، سلیقه، علایق مشتریان بازار هدف از تمرکز رقبا و مفاهیم اقیانوس فعالیت و استراتژی های بلواوشن و رد اوشن تا داده های درونی سازمان، کامل همه را به صورت یک پکیج جامع برای پیکسل به پیکسل بازار مورد ارزیابی قرار می دهد.

به این ترتیب مقبولیت سنجی سیاست های شما را پیش از اتخاذ هر سیاستی در این بازار، چه راه اندازی کسب و کار، توسعه، عرضه و ارائه محصولات و خدمات جدید باشد را برای شما پیش از ابلاغ و پیش از پیاده سازی در بازار، کاملا مشخص می کند. و به این واسطه ریسک توسعه کسب و کار و راه اندازی آن را به حداقل رسانده و بهره وری آن را به حداکثر می رساند.

پس تا دیر نشده هر چه سریعتر به دایرکت اینستاگرام پیچ من مراجعه کنید تا به شما در مورد قدرتنمایی ژئومارکتینگ در ارتقای کسب و کارتان توضیحاتی ارائه نماییم.

یک دیدگاه بنویسید.