توسط GeoMarkt 16 دی 1402 در مقالات

کارگاه ژئومارکتینگ و هوشمند سازی شعب در تراکنش نهم ایران

کارگاه «معرفی خدمات راهبرد ژئومارکتینگ در صنعت بانکی»، توسط محمد مهدی رضوانی، مدیر دپارتمان ژئومارکتینگ مرکز فابا در جریان نهمین نمایشگاه تراکنش ایران برگزار می شود.

این کارگاه توسط #دپارتمان_ژئو_مارکتینگ_مرکز_فابا در دومین روز از نهمین نمایشگاه تراکنش (۱۸ تا ۲۰ دی) برگزار می شود. ◇ علاقه مندان برای ثبت نام در این کارگاه می توانند به سایت مرکز فابا (www.faba.center) یا سایت نمایشگاه تراکنش (www.transaction.events) مراجعه کنند. 🔹 از جمله موضوعات کارگاه: ◇ کاهش ناترازی با ساماندهی و آمایش بهینه شعب در گلوگاه های اقتصادی (سند جامع آمایش) ◇ مقبولیت سنجی سیاست های بانکی پیش از ابلاغ بر بستر نقشه های هوشمند ◇ مکان گزینی بهینه شعب، ATM ، Cashless، تبلیغات محیطی و … ◇ مکانیزم استاندارد استخراج محدوده پوشش و بازاریابی شعب و تخصیص شاخص های پیرامونی به آن ها ◇ ارزیابی، عارضه یابی و تارگت گذاری شعب بر اساس پتانسیل های پیرامونی ◇ داشبورد رصدگر و نظارتی در عملکرد شاخص های مختلف بانکی ◇ و… ◇ همچنین برگزاری دو کارگاه ۱۲ ساعته «خدمات ژئومارکتینگ در صنعت بانکی» برای بهمن ۱۴۰۲ و اردیبهشت ۱۴۰۳ پیش بینی شده است.

به گزارش فابانیوز به نقل از ستاد خبری رویداد بین‌المللی Transaction، در این کارگاه به معرفی خدمات متعدد و دستاوردهای منحصر بفرد راهبرد نوپدید ژئومارکتینگ با ارائه نمونه های موفق پیاده سازی شده بر بستر اولین سامانه جامع ژئومارکتینگ کشور، پرداخته می شود.

 

 

در این کارگاه که ۱۹ دی ماه ساعت ۱۵ تا ۱۶ مرکز آفرینش های کانون و در دومین روز از نهمین رویداد تراکنش برگزار می شود، از جمله موضوعاتی که ارائه می شود، به شرح ذیل است:

  • کاهش ناترازی با ساماندهی و آمایش بهینه شعب در گلوگاه های اقتصادی (سند جامع آمایش)
  • مقبولیت سنجی سیاست های بانکی پیش از ابلاغ بر بستر نقشه های هوشمند
  • مکانگزینی بهینه شعب، ATM ، Cashless، تبلیغات محیطی و …
  • مکانیزم استاندارد استخراج محدوده پوشش و بازاریابی شعب و تخصیص شاخص های پیرامونی به آن ها
  • ارزیابی، عارضه یابی و تارگت گذاری شعب بر اساس پتانسیل های پیرامونی
  • داشبورد رصدگر و نظارتی در عملکرد شاخص های مختلف بانکی
  • و…

علاقه مندان برای ثبت نام در این کارگاه می توانند به سایت مرکز فابا (www.faba.center) یا سایت نمایشگاه تراکنش ایران (www.transaction.events) مراجعه کنند.

همچنین در جریان برگزاری این کارگاه، ثبت نام با تخفیف ویژه برای دو کارگاه ۱۲ ساعته با عنوان “خدمات ژئومارکتینگ در صنعت بانکی” که در بهمن ماه امسال و اردبیهشت ماه سال آینده برگزار می شود، انجام خواهد شد.

شایان ذکر است، با توجه به ظرفیت محدود کارگاه مذکور، بدینوسیله از کلیه علاقه مندان و فعالان صنایع مالی، بیمه، بانکی و پرداخت دعوت بعمل می آید تا در این رویداد حضور بهم رسانند.

 

 

به نظر می‌رسد که نظام بانکی کشور نیازمند به یک نگرش و گفتمانی جدید به منظور برون رفت از بسیاری از بحران هایی است که گریبانگیر این نظام و صنعت می باشد، یک رویکرد کاربردی مبتنی بر مباحث روز و علمی دنیا که قادر باشد در کمینه سازی عدم قطعیت های حاکم بر این صنعت راه حل های عملیاتی ارائه نماید.

”ژئومارکتینگ” علم شناسایی پتانسیل های از دست رفته و کشف مزیت‌های رقابتی پنهان بر بستر نقش‌های هوشمند است که راهبرد جدید آن، رویکرد و سرفصل نوپدیدی است که به خوبی قادراست در کمینه سازی عدم قطعیت‌ها و بیشینه سازی بهره‌وری در نظام بانکی کشور نقشی تعیین کننده و تاثیر گذار داشته باشد.

شاید بسیاری، مفهوم ژئومارکتینگ را در سطح استخراج و تخصیص شاخص های پیرامونی مانند کسب و کارهای خرد و شرکتی و پارامترهای جمعیت شناختی به شعب تعریف نمایند، این در حالی است که مفهوم ژئومارکتینگ دستاوردهایی به مراتب بالاتر و غنی‌تری در سطح راهبری سیاست گذاری های خرد تا کلان یک بانک را در اختیار قرار می‌دهد.

اولین دستاورد پیاده‌سازی ژئومارکتینگ در صنعت بانکی دستیابی به یک اشراف جامع، کامل و چند بعدی اطلاعاتی از وضع موجود بر بستر داشبردهای مکان محور می باشد. موضوعی که جای خالی آن را در بسیاری از سازمان های مالی کشور می توان یافت. به عنوان مثال مدیران بانکی با بکارگیری ابزارهایی مانند نگاشت های حرارتی بر بستر این داشبردها قادرخواهند بود در یک نگاه به درک جامعی از توزیع مکانی منابع، مصارف و سود و زیان بانک در محصولات و کانال های مختلف در گستره جغرافیای مارکت به دقت معبر و خیابان رسیده و بموجب آن عارضه یابی و احصاء پتانسیل های از دست رفته به تفکیک لاین های مختلف محصولی و خدماتی را در دستور کار قرار دهند.

از جمله مهمترین دستاوردهای پیاده سازی استاندارد و اصولی ژئومارکتینگ که می توان از آن بعنوان یکی از راه حل های اثربخش در کاهش ناترازی بانک ها یاد کرد، ساماندهی و آمایش مکانی بهینه شعب و کانال ها می باشد. این موضوع که در تعدادی از بانک های کشوربا موفقیت پیاده سازی شده است به چیدمان بهینه مکانی شعب در گلوگاه ها و هات اسپات های مارکت متناسب با سیاست های کلان هر بانک تاکید داشته و مکانیزم تعامل با شعب ملکیتی و استیجاری را با استناد به پتانسیل های درونی و پیرامونی آنها در چهار سناریوی ابقاء، ایجاد، جابجایی و حذف، مدلسازی و فرموله می نماید.

 

 

گفتنی است، نهمین نمایشگاه تراکنش ایران به مدت ۳ روز، از ۱۸ تا ۲۰ دی‌ماه ۱۴۰۲ در مرکز آفرینش‌های کانون پرورش فکری و هتل لاله برگزار می‌شود. تراکنش نهم در فضای نمایشگاهی با وسعت ۳۵۰۰ متر مربع و با تفاوت‌هایی در شکل و محتوا برپا خواهد شد. در این دوره حدود ۵۰ نشست‌ تخصصی و فرصت‌ گفتگوی B2B، با ۱۵۰ سخنران و عضو کمیته علمی، ۶۰ کارگاه معرفی محصول و با برنامه‌هایی متنوع میزبان اکوسیستم صنایع مالی، بانکی، پرداخت و فناوری است. پیش بینی می‌شود در این دوره نیز این رویداد بزرگ تخصصی مورد استقبال هزاران بازدید کننده قرار بگیرد که از قبل برای بازدید از نمایشگاه و رویدادهای جانبی آن ثبت نام کرده اند.

 

 

شرکت کنندگان در این دوره تراکنش ایران، شاهد برگزاری نشست‌های تخصصی با رویکردی نوآورانه، در کنار برپایی سه رویداد دیگر یعنی جشنواره چهره‌های ماندگار و مدیران موثر، جشنواره انتخاب محصولات برتر سال و جشنواره رساله دکتری سال و حضور پررنگ جمعی از بانک ها و شرکت‌ها خواهند بود.

به پاس مشارکت ارزشمند علاقه‌مندان، همکاران مرکز فابا با نظم، فروتنی و احترام ویژه با شماره تلفن ۴۳۳۴۷ داخلی ۳۰۵ و شماره همراه ۰۹۲۰۹۵۰۱۹۲۹ پاسخگوی متقاضیان درباره نحوه مشارکت و تحقق خواسته‌های آنان می‌باشند.

منبع

یک دیدگاه بنویسید.