توسط GeoMarkt 24 اردیبهشت 1401 در مقالات

یک گام فراتر از رقبا با ژئومارکتینگ

در بازار داغ رقابتی در حال حاضر سازمان‌ها و کسب‌وکارهای متعددی در حال ارائه محصولات و خدمات مشابه به بازار هستند، همیشه بیشترین سهم از بازار نصیب سازمان یا کسب‌وکاری است که زودتر از سایر رقبا توانسته نیاز بازار را بسنجد و باقیمت مناسب، خدمت و محصول خود را در بازار عرضه کند.

اهمیت این موضوع به میزانی است که، همیشه به‌عنوان یکی از چالش‌های اصلی در کسب‌وکارهای پیشرو در هر صنعتی قابل رصد و پیگیری است.

حال سوال اصلی پیش‌آمده این است که، دستیابی به این دسته برتر و این گام فراتر، چطور در اختیار ما قرار می‌گیرد و چطور قابل اکتساب است. قطع به‌یقین اولین شرط دستیابی به این جایگاه برتر داشتن یک اشراف جامع و کامل اطلاعاتی نسبت به وضع موجود است. موضوعی که در بسیاری از لایوها سمینارها و کلاس‌ها و نیز در یک پست اختصاصی به‌عنوان اولین دستاورد پیاده‌سازی ژئومارکتینگ در سازمان‌ها و کسب‌وکار به آن پرداختیم.

درواقع همین رسیدن به یک اشراف جامع و کامل اطلاعاتی از کلیه عملگرها و شاخص‌ها و پارامترهای پیرامونی و درونی سازمان‌ها و کسب‌وکارها است.

در این مطلب ویژه، شرح و بسط دادیم که چطور ژئومارکتینگ با لحاظ کردن عنصر مکان (place) در مفاهیم کسب‌وکاری، اشراف جامع و کامل اطلاعاتی را نسبت به کلیه پارامترهای پیرامونی و درونی سازمان و کسب‌وکار، در بستر نقشه هوشمند برای ما به ارمغان می‌آورد.

اما شرط اصلی و بعدی در دستیابی به این جایگاه برتر و این گام فراتر به‌منظور کسب بیشترین سهم از بازار، داشتن یک نگاه آینده‌پژوهانه و پیش بینانه نسبت به عملکرد رقبا و عملکرد مشتریان و بازار است. که بر بستر تحلیل‌های پیشرفته ژئومارکتینگ به معنای واقعی کلمه تحقق پیدا می‌کند. درواقع ما در ژئومارکتینگ با لحاظ کردن تمامی پارامترهای تاثیرگذار، از پارامترهای درونی سازمان گرفته تا پارامترهای پیرامونی و پارامترهای اختصاصی بازار هدف، نسبت به مقبولیت سنجی پیکسل به پیکسل بازار در ایف دن (if…then) سناریوهای مختلف می‌پردازیم.

درواقع در این مرحله، ژئومارکتینگ با یک نگاه آینده‌پژوهانه نسبت به کمینه‌سازی عدم قطعیت‌ها و بیشینه‌سازی بهره‌وری در پیش‌بینی رفتار و عملکرد رقبا و بازار هدف می‌پردازد. و شاهد تحقق واقعی تعریفی خواهیم بود که ما برای دانش ژئومارکتینگ استخراج کردیم، و به آن علم شناسایی پتانسیل‌های ازدست‌رفته و کشف مزیت‌های رقابتی پنهان بر بستر نقشه‌های هوشمند می‌گوییم.

پیشنهاد می‌کنم که پست‌های آینده‌پژوهی در بازار بر بستر ژئومارکتینگ و همین‌طور جایگاه ژئولیدرشیپ را حتما در این سایت را بررسی کنید و در توسعه این مفهوم بکر و فوق‌العاده همراه ما باشید.

یک دیدگاه بنویسید.