توسط GeoMarkt 19 اسفند 1400 در دسته‌بندی نشده

چرا به مشاور و منتور حرفه ای ژئومارکتینگ نیازمندیم

سلام دوستان یکی از موضوعاتی که ذهن ما انسان ها، به ویژه ما ایرانی ها رو همیشه به خود مشغول می کند، این هستش که ما همیشه یا به فکر توسعه کسب و کار خود هستیم یا درحال ایده پردازی برای راه اندازی یک کسب و کار جدید هستیم.

بدیهی است که در ابتدای امر این موضوع را با افرادی که معتمد مطرح کنیم و بازخورد آن‌ها را دریافت می‌کنیم. و سپس به فکر بدست آوردن یک راهکاری هستیم که بتوانیم با کمترین هزینه و کمترین ریسک، آن فکر را عملی کنیم و یک ارزش افزوده مناسبی را هم برای خود بدست آوریم.

اما بعضی از تفکرات و بعضی از کسب و کارهای برای راه اندازی یا توسعه خود نیازمند یک سری راهکارهای خیلی تخصصی تر دارند. که در این حالت، بحث بکارگیری یک مشاور حرفه ای و یک منتور حرفه ای همیشه مطرح خواهد شد. جالب است بدانید که، طبق تحقیقات انجام شده صاحبان کسب و کارهایی که برای رشد و توسعه و نیز راه‌اندازی کسب‌وکار خودشان از مشاور و منتورهای حرفه ای و زبده استفاده کرده‌اند، ضریب موفقیت شان در کسب و کار تا دو برابر ارتقا یافته است. و یا همین طور میزان جذب سرمایه و فروش خود و درآمد خود را تا ۷ برابر ارتقا دادند. علت این موضوع هم این است که، شما در کمتر کتاب یا در کمتر دوره آموزشی می توانید مطالبی را که یک مشاور در طی سال‌ها تلاش، تحقیق، مطالعه و حتی سعی و خطا به آن رسیده را بدست آورید. و حتی بعد از مطالعه این کتاب یا گذراندن آن دوره آموزشی، به خبرگی و تجربه آن شخص برسید که بتوانید به بهترین شکل در تصمیمات مختلف کسب و کار خودتان هدایت کننده باشد.

این موضوع در مفاهیم بکر، نوین و کاملاً تخصصی مثل ژئومارکتینگ، اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. به گونه‌ای که ما به خوبی می‌توانیم کسب و کارهایی رو مثال بزنیم که به خاطر عدم لحاظ کردن عنصر مکان به صورت استاندارد و علمی برای راهبرد ژئومارکتینگ با شکست مواجه شده‌اند. و یا برای کسب‌و کارهایی که چقدر خوب توانستند فقط به خاطره اینکه در لوکیشن مناسبی هستند، محصولات خود را حتی اگر بی‌کیفیت باشه، خوب بفروشند و درآمد خیلی خوبی را برای خود رقم بزنند.

عدم لحاظ کردن این مفهوم در راه اندازی، به ویژه در بسیاری از کسب‌وکارها می تواند هزینه‌های زیادی، حتی تا چندین میلیاردی، را برای کسب و کار خرد و کوچک یا چند ده میلیاردی برای سازمان هایی که در گستره جغرافیایی و بستر شعب و دفاتر در حال ارائه خدمات هستند؛ را به خوبی دنبال کنیم. و یا قطعا شما می‌توانید کسب‌وکاری را مثال بزنید که به سختی یک محصول را تولید کردند و تنها به دلیل نداشتن مارکت مناسب، موفق به عرضه آن در جای مناسبی نشدند، خیلی زود از گردونه بازار و رقابت بیرون انداخته شدند. اما همان محصول توسط لیدر بازار، حتی با قیمت بالاتر و با کیفیت پایین تر، تنها به دلیل لیدر بازار بودن توانست محصول را به بازار عرضه و بازار را از دست صاحب و مالک اصلی محصول گرفته است.

پس یک مشاور، منتور یا مربی ژئومارکتینگ کسی است که پیکسل به پیکسل بازار را در سناریوهای مختلف و در تفکرات مختلف کسب و کاری شما با لحاظ کردن تمامی عوامل تاثیر گذار را مقبولیت سنجی کرده و ایده آل ترین لوکیشن ها را در مفاهیمی از جنس راه اندازی، توسعه، ارائه، خدمات، قیمت گذاری، تبلیغات و کلیه سیاست های که در مسیر رشد و توسعه کسب و کار شما یا راه‌اندازی کسب‌و کار شما وجود دارد را با هدف کمینه کردن قطعیت ها و جلوگیری از هدر رفت منابع سازمان هدایت می‌کند. و به بهترین شکل آن سازمان را در یک فریم گذاری بهینه در مسیر رشد و توسعه دائم و بهره‌ور هدایت می کند.

پس هزینه کردن برای یک مشاور و منتور حرفه ای نه تنها دور ریختن پول نیست، بلکه جلوگیری از هدر رفت منابع و تضمین کننده رشد و توسعه کسب‌و کار ما می‌باشد. پیشنهاد می کنم حتما پست هیچ کسب و کاری را بدون ژئومارکتینگ شروع نکنید را حتما ببینید و در توسعه و تعمیق این مفهوم بکر و فوق‌العاده همراه ما باشید.

 

یک دیدگاه بنویسید.